Marmaris Bülten
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
UYKUDA DİŞ SIKMA GICIRDATMA SORUNU MU YAŞIYORSUNUZ?
UYKUDA DİŞ SIKMA GICIRDATMA SORUNU MU YAŞIYORSUNUZ?

UYKUDA DİŞ SIKMA GICIRDATMA SORUNU MU YAŞIYORSUNUZ?
                Çoğunlukla  yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi ve koltukaltı terlemelerinin tedavisinde kullanılan Botoks (botox) Tedavi Yöntemi, halk arasında “Diş sıkma - Diş gıcırdatma” olarak bilinen bir çene eklemi rahatsızlığı olan Bruksizm’in tedavisi için Diş Hekimliğinde de kullanılıyor.
BRUKSİZM VE BOTOKS TEDAVİSİ

                Marmaris’te kendi kliniğinde hizmet veren Diş Hekimi Kemal Baycan çeşitli etkenlerle yaşanan aşırı stresin Bruksizm rahatsızlığına yol açtığına dikkat çekerek verdiği bilgide; “Günümüzde gittikçe yoğunlaşan kent yaşamının ana sebebi olduğu aşırı stres, hareketsizlik ve sağlıksız beslenmeye bağlı olarak ortaya çıkan uyku bozuklukları,  özellikle uyku sırasında diş sıkma veya diş gıcırdatma olarak bilinen Bruksizm rahatsızlığını ortaya çıkarabiliyor.
                Bruksizm şikayeti ile gelen hastalarımıza; öncelikle kas gevşetici ilaç tedavisi, gece plağı uygulaması ve gerekli durumlarda da antidepresan ilaçlarla tedavi uygulanır. İlaç tedavisi sonuç vermediği durumlarda ve hasta şikayeti artarsa, bu kez Botoks (botox) dediğimiz uygulama yapılır.
              Botoks
uygulamasında, hasta ağzından alınan ölçüye göre Splint (Gece Plağı) yapılır ve yanaklardan olmak üzere çiğneme kaslarına Botoks uygulanır. Sonrasında hasta birkaç gün gibi kısa sürede, hissedilir bir rahatlama yaşar.  Botoks, ortalama 6 ay kadar bir rahatlama sağlar. Sonrasında hasta talebine göre yapılacak kontrol ile yeni uygulama yapılıp yapılmayacağına karar verilir.” dedi. AjansCANKA

Diş Hekimi - Dentist Kemal BAYCAN
Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği
Tel 
(0252)
 412 05 55 - 0532 521 20 33
www.facebook.com/marmarisdentist/
Ulusal Egemenlik Cad. No.21 D.3

(Vakıfbank yanı - Garanti Bankası Karşısı) MARMARİS

UYKUDA DİŞ SIKMA GICIRDATMA SORUNU MU YAŞIYORSUNUZ?
tarih Tarih: 10.09.2020, 22:38 okunma Okunma: 20980
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales