Marmaris Bülten
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
ÖL İNŞALLAH SEVGİLİM…
ÖL İNŞALLAH SEVGİLİM…

                Bugün ilkbaharın ufak adımlarla çiçeklerin yüzlerinde görülmeye başladığı sıradan günlerden biri.
                Günün özel olmasını sağlayan kalbimde gün ve güneşten önce senin doğuyor,  içime tuhaf bir huzur bırakıyor olman. Sabah erkenden kalktın sevgilim, yüzüne rüzgar değse uyanıyorsun. Her gece pencereyi örtmeden uyumaman gerektiğini fısıldıyorum kulaklarına ve sen her zaman yaptığın gibi duymazlıktan geliyorsun, umursamaz bir tavırla. Senin şımarman, böyle galiba. Bir tanem, hep sustum ben sana bağıra bağıra...
                Gençlik yıllarımın sonları ile orta yaşlarımın başlarında tanımıştım ben seni. Matematiğimin en büyük başarısının 2x2 olduğunu ve çarpım tablosunu ezberlemek olduğunu öğrendiğin gün, anlamıştın aşkımın da hesapsızlığını. Hayatım boyunca senin kadar zeki olamayacaktım ve sen de benim kadar duygusal olamayacaktın.
                 Birbirimizi tamamladığımızı asla anlamadık, asla ayrılmadık. Söz vermedim sana ve seninde söz vermek gibi bir niyetin olmadı asla bana. Seni bırakıp gidemeyeceğimi biliyordun oysa. Biz sözünde duran insanlardık ve belki en büyük sözü kendimize vermiştik, kıyamam sana. Keşke kendi kendime verdiğim sözü tutabilseydim de bırakıp gitmeseydim seni bu kadar uzaklara. Gözlerini gözlerimden çektiğinde buz tutardı kirpiklerim, şimdi ne kadar üşüdüğümü anlatmaya yetersiz gelir söylenecek sözlerim ve yazılacak kelimelerim. Özlemimi anlatmanın  ne kadar yetersiz olduğunu anlatamıyor artık cümlelerim. Bazen uzaktan seyrediyorum içindeki vedalaşamadan gidişin öfkesini, ellerini sıkıyorsun sonra. Ben anlıyorum tek damla yaş dökmeden ağlıyorsun ve kimse görmüyor benden başka.
                Her gece uykularını kaçırana kadar eski fotoğraflara bakmanın ruh sağlığını bozduğunu düşünüyorum artık. Sabaha karşı parmaklarının arasından ilk çektirdiğimiz fotoğrafı aldım ve biraz ağladım. Hiç değişmedin yıllar içinde. Üzerini örttüm, yanına uzandım usulca. Hala sıçrıyorsun uykunda, en fazla üç dakikada uyanıyorum sarsıntılarla, kollarının arasında. Sonra, daha sıkı sarılıyorsun. Korkma, istesem de gidemem artık bulunduğum yerden daha uzaklara.
                Her sabah olduğu gibi günün ilk ışıklarıyla uyanacak benim için, benim yerime çiçeklerime su, kuşlara selam verecek, bir fincan kahve içeceksin hiç sevmediğin halde. Uzun uzun yürüyeceksin sonra, düşüncelerin hep dalgın, başın her zamanki gibi öne eğik. Gözlerime bakamazdın bana ilk aşık olduğunda. Sonra gözlerim gelecek aklına. Sağır eden bir sessizliğe bürüneceksin, yapma. İncir topladığımız yollardan geçip sıcak ekmek alacaksın gelirken yanıma...
                Ve sonra, her sabah olduğu gibi yine soğuyacak ekmekler, yine ağlatacaksın beni akşama kadar o mahzun duruşunla. Hiç durmadan anlatıyorum sana geveze susmalarımla, duymuyorsun hiç duymadın ama hissediyorsun. Hava soğuk, sen git ben geleceğim peşin sıra. Hiç yalnız bırakır mıyım seni, kıskancım hala.
                Üzülme sevgilim, ıslanmasın kirpiklerin. Yemin ederim, ben de seni bırakıp ölmek istemezdim. Seni bu kadar üzgün, sessiz, yapayalnız gördükçe, bu kadar çok özledikçe ve artık atmayan kalbimde bile varlığını hissettikçe daha durgunlaşıyorum. Keşke bir ağaç olsaydım sevgilim, kış ayaza dursa da, fırtınalar dallarımı kırsa da her bahar yeşillenebilir, çiçeklenirdim. Yağmur olsaydım içimde biriktikçe damlalar kendimi Dünya’ya bırakabilir, defalarca sağanak sağanak yağabilirdim. Ama insanım bir kez yaşama hakkım. Ellerini bırakıp gitmeyi hiç istemedim. Bensiz yalnızsın, durgunsun ve çok mutsuzsun. Seni böyle gördükçe daha çok üzülüyorum daha çok özlüyorum. Mevsimsiz, zamansız yerdeyim.
                Öl inşallah sevgilim, seni bekliyorum.
                                  
                               Yazar Hülya Pekçioğlu - İzmir

Kanal EGE İzlemek için:
Türksat/Frekans 12729.dikey30000 sembol fec otomatik

____________________________________________
TATİLDE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haberler/ne_nerede_nereye/ 

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

ÖL İNŞALLAH SEVGİLİM…
tarih Tarih: 14.06.2018, 01:51 okunma Okunma: 59838
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales