Marmaris Bülten
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS ZEYTİNYAĞI İLE DE TANINACAK
MARMARİS ZEYTİNYAĞI İLE DE TANINACAK

MARMARİS ZEYTİNYAĞI İLE DE TANINACAK
                Marmaris Belediyesi turizm den sonra tarımda da atağa kalkıyor.
                Daha önce kendi tarlasında yer fıstığı üreten Marmaris Belediyesi; şimdi de kendi arazisinde bulunan ağaçlardan zeytin hasadı gerçekleştirdi. 

                Marmaris Belediyesinden verilen bilgiye göre dün (17 Kasım 2020)  Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Hisarönü Köyü Mahallesi’nde belediyeye ait zeytinlikte gerçekleştirilen hasada; Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Hisarönü Köyü Mahalle Muhtarı Mehmet Ali Taştekin, Marmaris Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (MARKO) Başkanı Cengiz Akdeniz ve basın mensupları katıldı.

                Hasad sonrası açıklama yapan Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; “Turgutköy’de 98, Hisarönü Köyünde 157 olmak üzere toplam 255 adet zeytin ağacı mevcut. Ancak bugüne kadar buralar bakımsızdı. İlçe Tarım Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile ilçemizde tüm ağaçlarımızı daha iyi bakım işlemleri yapılarak önümüzdeki yıllarda rekolteyi üst katlara çıkarmayı hedefliyoruz. Hisarönü’ndeki zeytinliğin etrafını çitle çevirip kontrol altına alacağız. Ayrıca artezyen kuyusu çalışması da devam ediyor. Sulaması da kendi arazimiz içerisinde gerçekleştireceğiz.  Toplanan zeytinlerden yağ çıkarılacak  ve bu yağlarımız fuarlarda ve diğer etkinliklerde Marmaris’in tanıtımı için kullanılacak. İlçemizin farklı noktalarında o bölgelere has ürünler yetiştiriliyor. Yer fıstığından çileğe, zeytinden çam balına kadar onlarca ürünümüz var. Biz de bu ürünleri hem üretmeyi hem de üretilmesini teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bunun için Marmaris Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin (MARKO) kurulmasına öncülük ettik. Kooperatifimiz çok güzel işlere imza atıyor. Ayrıca belediyeye ait arazilerimizde de üretim gerçekleştiriyoruz. İlçemizin tamamında 129 adet tarla var. Yaklaşık 325 bin metrekare alandan oluşan bu arsalarımızda öncelikli olarak zemin etüdlerini gerçekleştirerek orada hangi ürünlerden daha iyi verim alırız diye planlama yapıyoruz. Arazi şartları da uygun olan noktalarda üretim gerçekleştiriyoruz. Daha önce fıstık hasadına gitmiştik, bugün de hep birlikte zeytin topluyoruz” dedi.

MARMARİS FISTIĞINDA ÜRETİM ARTIYOR

                MARKO Başkanı Cengiz Akdeniz de, belediyenin Turgutköy’de yer fıstığı üretmesinin çiftçiler üzerinde olumlu etki oluşturduğuna dikkat çekerek; “Bir önceki yıla göre değerlendirirsek yüzde 60 oranında daha fazla yer fıstığı ekimi olacak. 88 üreticimiz geçen yıl 95 dönümde üretim yapıyorken  biz şu anda 276 dönüm taahhütünü aldık. Çiftçilerimize tohum, ekipman, tarım aletleri gibi konularda destek vereceğiz. Kırma, kavurma, paketleme sistemlerini de kurmayı düşünüyoruz. Çiftçilerimiz ve gençlerimiz daha çok tarımla uğraşsın diye elimizden gelen desteği vereceğiz.” dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)

www.marmarisbulten.com/Haber/dis_hekimi_kemal_baycan_marmaris_implant_dental_tomografi/

MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA,
AKLA GELİR NET SİGORTA!..

www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_sigortaci_net_sigorta_tel_adres_elmas_ulupinar/

MARMARİS ZEYTİNYAĞI İLE DE TANINACAK
tarih Tarih: 18.11.2020, 04:50 okunma Okunma: 9295
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales