Marmaris Bülten
DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KAZAKİSTAN KARA KARTALI MARMARİS’TE GÖRÜCÜDE
KAZAKİSTAN KARA KARTALI MARMARİS’TE GÖRÜCÜDE

KAZAKİSTAN KARA KARTALI MARMARİS’TE GÖRÜCÜDE
               Kara Kartal Sanatla Yeniden Hayat Buldu!

                Kazakistanlı Sanatçı Zhanna Bekisheva kendilerine ait bildiği Kara Kartal’ın Türkiye’de Beşiktaş Spor Kulübü’nün simgesi olduğunu öğrenince şaşkınlığını gizleyemeyerek, “Kazakistan Türkiye kardeş!..”dedi ve mutluluğunu gizleyemedi.

                Marmaris’te yaşayan Kazakistanlı Ressam ve El İşleri Sanatçısı Zhanna Bekisheva (34), resimle başladığı sanat hayatını, resimlerini doğal malzemelerle 3 boyutlu hale getiriyor ve kendine özgü tablolar oluşturarak sürdürüyor.
                Birçok karma sergide yer alan Sanatçı Zhanna Bekisheva ilk kişisel sergisini dün ( 24 Eylül 2019) Blue Port AVM’de sanatseverlerin beğenisine sundu. 11 eserin yer aldığı sergide ise Kazakistan’a özgü bilinen ve özellikle Beşiktaş taraftarlarının büyük ilgisini çeken Kara Kartal tablosu ve Swarovski taşlarla süslü Belly Dancer (Dansöz) tablosu dikkat çekiyor. Sergi 1 Ekim’e kadar açık kalacak.

                 Kazakistan Almati Kaynar Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan; çok iyi derecede Rusça, İngilizce ve Türkçe bilen Sanatçı Bekisheva ilkokul yıllarından beri resim yaptığına dikkat çekerek; “8 yıl önce Marmaris’e tatile geldim ve burada yaşamaya karar vererek kaldım. Resim çalışmalarına devam ederken, 2015’te henüz 3 yaşında olan kızıma çok istediği 3 boyutlu bir Balerin tablosu yaptım.  İşte o tablonun fotoğraflarını internette paylaşınca da siparişler de gelmeye başladı. Ve ben o günden sonra dünyada bir ilk olduğunu düşündüğüm, kendi tarzım kabul ettiğim, “Resim üstüne Üç Boyutlu Tablolar” yapmaya devam ettim.  Daha önce Marmaris’te birçok karma sergide yer aldım. Tablolarımı genel olarak gerçek doğal malzemeler kullanarak yapıyorum. Bu ilk kişisel sergimde yer alan Kara Kartal Tablosundaki tüyler; Kazakistan’da dönemi gelince tüy atan Kartallar’ın geride bıraktığı tüylerdir. Onları toplayıp tablomda değerlendirdim.  Diğer tablolarımda, aynı Kartal tablosu örneği gibi tamamen doğal malzemelerden yapılmıştır.”  dedi. Ata SEVGİ AjansCANKA
HABERİN VİDEOSU TIKLAYIN!.. www.facebook.com/goldenbulten/videos/2410222042366985/

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ tıklayın!  
ww.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

KAZAKİSTAN KARA KARTALI MARMARİS’TE GÖRÜCÜDE
tarih Tarih: 25.09.2019, 03:02 okunma Okunma: 50912
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales