Marmaris Bülten
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
15 TEMMUZ’UN 3.YILINDA GEÇMİŞE BİR BAKIŞ
15 TEMMUZ’UN 3.YILINDA GEÇMİŞE BİR BAKIŞ

         Emekli Emniyet Müdürü Eraslan:"Ak parti; benim gibi fetocularla arasında kan davası olanları önemli görevlere getirseydi, belki 15 Temmuz kanlı kalkışma yapılamayacaktı. Çünkü bizler fetöculara operasyonlar yapacaktık..."
            1983 yılında polis kolejini kazandım. Okula başladım çok garip görüntüler vardı. Okula yeni başlayanları eski öğrenciler kenara ve köşelere çekip saatlerce konuşuyorlardı. Üst devrelerden bu bataklığa batmamışlar bizlere sahip çıkmaya başladılar. Sakın bunlarla konuşmayın bunlar garip bir örgüt hafta sonları bir takım evlerde de toplanıyorlar diye bizleri telkin ediyorlardı. 

                Öğrenciler arasında sert bir şekilde soğuk savaş vardı. Bizlerde üst sınıf olunca bu görevi sahiplenmiştik. Yeni gelen Anadolu çocuklarını bu pisliklerden uzak tutmaya çalışıyor ve yolumuz Atatürk yolu, Cumhuriyet yoludur diyorduk. 
                Ama idare karanlığı destekliyordu, o zamanın destekçi küçük yöneticiler çok hızlı yükselerek büyük illerde il emniyet müdürlüğü yaptılar. Ali Osman Kahya, Ali Bilkay, Mustafa Sağlam gibi daha niceleri. Bu fetöcü yavşaklara sırtını dayayan ve içlerinde bulunan öğrencilerde okulda rahat okuyorlardı. 
                Dayağı yiyen, işkenceyi gören, izinsiz kalan öğrenciler bizdik. Derdimizi kimseye anlatamıyorduk. O zaman ki daire başkanları özellikle Muharrem Tozçöken ve diğer ismini şu an çok hatırlamadığım bir çok avaneleri. Fetöcü öğrencileri koruyorlardı. 
Bu yandaş ve korumacı tavırlar yıllarca meslek hayatımızda da devam etti. En iyi, en önemli yerlerde fetocular çalıştı. Yurtdışı görevlerine fetocular gönderildi. İstihbaratı, insan kaynaklarını, siyasi şubelerin personelinin büyük bir kısmı Fetöcü ya da Fetö yalakası personellerle dolduruluyordu. 
Hiç kıpırdamadan yıllarca Ankara’da çalıştılar. Doktora yaptılar. Yüzlerce aylık maaş taltifi aldılar. Hem ekonomik, hem de sosyal yükselişleri hızlı şekilde devam ediyordu. Hiç kimse dur demiyordu. Bugün kitap yazan, kahraman gibi gezen eski müdürlerin alt kadroları da fetöcülerle doluydu. 
Emniyet teşkilatında ciddi siyasi ve mezhepsel kıyımlar yapıyorlardı. Atatürkçü olmak bile onlar için tehlikeliydi. Sol, sosyal demokrat, alevi olan meslektaşlarımız ciddi bir baskı altında çalışıyorlardı. 
2002 yılından sonra fetöcü ve yalakalarının rütbeleri büyüdü artık bir çok önemli illere, daire başkanlıklarına geldiler. Artık fetöcü olmayanlar dolgu personel olarak çalışıyorlardı. Yani fetoculardan artan birimlerde. 
                Son görev yerim Muğla'da il Emniyet müdür yardımcısı iken sıram olmadığı halde Erzurum polis okuluna öğretmen olarak tayinim çıktı. Bir ay içerisinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı ile geri eski görevime geldim yıl 2013. İl emniyet müdürü Ahmet Akbal'dı. (daha sonra Fetö üyeliğinden gözaltına alındı, Fetö üyeliğinden rütbeleri alınarak ihraç oldu ) Mahkeme kararıyla geri gelmeme rağmen 5 ay boyunca görev vermedi yani odam olmadı, tüm yetkilerim alındı. 5 ay boş gezdim. O dönem fetöcü Ahmet Akbal 'ın yanında olanlardan görev almaya devam edenler oldu. 2015 Nisan sonunda 1780 tane çeşitli sınıflarda emniyet müdürü kurul kararı ile zorunlu emekliye sevk edildiler. Kaynak çok net değil ama ilk zorla emekli edilen 1780 emniyet müdürünün 402 tanesi fetöcü olduklarından KHK ile ihraç edildi. 
                Geriye kalanlar ise açıklama yok. Emekli edildikten tam 4 yıl sonra hizmet onur belgesi gönderildi. Onun verilmesi de tamamen komedi ve ayrı hikayesi var. 
                Bir yıl önce Ak partide yıllarca yöneticilik yapmış bir arkadaşımla karşılaştık, beraber kahve içerken Ak parti benim gibi fetocularla arasında kan davası olanları önemli görevlere getirseydi belki 15 Temmuz kanlı kalkışma yapılamayacaktı. Çünkü bizler fetoculara operasyonlar yapacaktık. Yüzlerce insan şehit olmayacaktı. Atatürk'ün kurduğu meclis bombalanmayacaktı muhtemelen. 
Çok kısaca bu benim hikayem, Herkesin bir hikayesi vardır sonuçta…
                Tüm darbeler ve darbeciler haindir. Yaşasın tam bağımsız Türkiye! 
Yaşasın demokrasi! Fetö hain kanlı bir terör örgütüdür!

                               

                                       Emekli Emniyet Müdürü
                                   Ferudun Eraslan - MARMARİS

____________________________________________
MARMARİS'TE NE NEREDE NEREYE? Tıklayın!..
www.marmarisbulten.com/Haber/marmaris_te_ne_nerede_nereye/

MÜŞTERİNİZ BİZDEN KAZANMAK SİZDEN!.. 
REKLAM TANITIM HABERLERİ 
tıklayın!        
www.marmarisbulten.com/Haberler/Tanitim_Reklam_Haberleri/

15 TEMMUZ’UN 3.YILINDA GEÇMİŞE BİR BAKIŞ
tarih Tarih: 14.07.2019, 18:48 okunma Okunma: 52305
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales