Marmaris Bülten
MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HEPİMİZİN ÇOCUKLARI İÇİN SEVGİYİ YEŞERTELİM
HEPİMİZİN ÇOCUKLARI İÇİN SEVGİYİ YEŞERTELİM

                 " Biliyorum ki yardıma ihtiyacım var, belki biraz hassas, belki kolay kırılganım. Ve biliyorum ki belki de asla neden böyle olduğumu anlayamayacağım. Ama benim içinde yaşamın yedi rengi var. Ucundan tutmak, sevinçlere, güzelliklere kendimi salıvermek istiyorum. Yapabileceğimin en iyisini yapabilmek, onun muhteşem zevkine varabilmek için... Ve ben biliyorum ki, sıradan bir çocuk değilim!.."
           BEN ÖZEL BİR ÇOCUGUM!
            Evet, onlar bizim yetersiz kardeşlerimiz.
            Her yıl  3 Aralık Dünya'da Özürlüler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu özel günde toplumun engelliler konusunda duyarlılığını bir nedenle arttırmak için çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
           
Anadolu Özel Çocuklar Eğitim kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği de bu yıl tekrar 4 Aralık 2011 tarihinde “Düşüncede Engel bitsin – 2” adı altında piknik gezi tanışma etkinliğini gerçekleştiriyor.
           
 Dernek Başkanı Sayın Naim İlkay; “Adını ne koyarsak koyalım bu tür etkinlikler de protokol, görevliler, konuklar olmak üzere klasikleşmiş görüntüler vardır ama asıl önemli olan günün sahipleridir.” diyor.
             365 günde bir gün kutlanan çocuklara ait
23 Nisan şenlikleri ve ve onun gibi günlerdeki etkinliklerde yaşadığım çocukluk heyecanlarım geliyor aklıma birden…
             O özel günlere
hazırlanışımız, telaşımız asla anlatılamazdı. Kıyafetlerimiz, ayakkabılarımız akşamdan hazırlanır, bir daha uyku tutmazdı heyecanımızdan. Sabahları erkenden hazırlanır, tam zamanında olmamız gereken yerde olurduk.
           
 Yağmur çamur umurumuzda mıydı ki!.. Sıcaktan pişsek de, soğuktan buz kessek de orada olurduk... Günün acemi, ücretsiz oyuncularıydık. Rolümüzü kurallarına göre, hatasız oynamamız şarttı... Düşe kalka ama gururla hünerlerimizi sergilerdik...
Gün bitiminde bir kaç güzel söz ve alkışlarla birlikte yorgun savaşçılar gibi dönerdik evimize.
            Bizler de yapabiliriz düşüncesiyle yola çıkan Özel Çocuklar Derneği Başkanı Sayın Naim İlkay; "Oysa ki biz etkinliklerimizde ve diğer çalışmalarımızda bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanıyoruz. Günün sahibi onlar ise, protokol onlar olmalı. Görevli, konuk ayırımı özel durumlar dışında kaldırılmalı. Ve engelli çocuklarımıza yaşamı daha kaliteli yaşayabilme yolları açılmalı düşüncesindeyiz" diyor.
         Geçen yıl, ilki gerçekleştirilen bu etkinlikte günün bitiminde yetersiz kardeşlerimizden bazıları ilk defa balık tutmaya çalıştıklarını, bazıları ise ilk defa tutmayan bacakları ile ağaca tırmanmayı başardıklarını, birçoğu da ilk defa kimsenin acıyarak bakmadığı bir ortamda özgürce kendilerini ifade etmeye çalıştıklarını dile getirmişler. Asıl ilginç olanı da sağlamların, "Ben bu kardeşlerimizin var olduklarını biliyordum ama böyle olduklarını bilmiyordum" demeleriydi.”diyor Başkan Naim İlkay ve:

           _“O vakit "Hah! İste kazanç bu olmalı!" dedim kendime diyor...
 Anadolu özel Çocuklar Derneği sizleri ve arkadaşlarınızı; “ACIMANIZ İÇİN DEĞİL DESTEK İÇİN BİR GÜN DEĞİL HER GÜN İÇİN AŞ DEĞİL İŞ İÇİN SEVGİYİ YEŞERTMEK İÇİN” Yetersiz kardeşlerimizle özgürce, yan yana olmaya davet ediyor.
             Eğer sizde sevgiyi yeşertmek isterseniz, derneğe üye olarak yapacağınız katkılarla, yardım ellerinizi uzatabilirsiniz. Üyelik aidatı ise sadece aylık 3 TL.
             Unutmayın ONLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZ...Dileğimiz o ki, engelli kardeşlerimizi sadece 1 gün değil 365 gün hatırlayabilelim. İnsanca yaşam icin düşüncelerdeki engeller zincirini  kıralım!
                      GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ÖZEL COCUKLAR!
                                    Nur NIEMELA
/ İdaho – USA

Etkinlik:" DÜŞÜNCEDE ENGEL BİTSİN - 2

Tarih: 4 Aralık 2011, Saat: 08.30 - 16.30,  Hava alanı Yolu Üzeri Bağ evi.
Anadolu Özel Çocuklar Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 Başkan Naim İlkay - Tel; 0532 461 80 89   Faks: (0312) 418 92 32”
İzmir 2 Caddesi No. 55/18  Kızılay /ANKARA”
________________________________________________
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

HEPİMİZİN ÇOCUKLARI İÇİN SEVGİYİ YEŞERTELİM
tarih Tarih: 28.11.2011, 08:53 okunma Okunma: 87359
Yorumlar
Merhabalar Nur hanım, yine harikalar yaratmışsınız, nerde hayırlı bir iş var siz oradasınız, yazınız süper olmuş, tebrikler... hemen paylaşacağım, çocukları engelli arkadaşlarım da var, ses getireceğinize inanıyorum.. sevgiler....
Tarih: 28.11.2011 - 12:41 | Gönderen: belkıs hakan
O COCUKLAR BiZiM COCUKLARIMIZA SAHiP CIKALIM BENi TESFiK EDEN NUR HANIMA DA TESEKKÜR EDiYORUM
Tarih: 28.11.2011 - 09:47 | Gönderen: irfan karaca
herkesin bu konuda duyarlı olması lazım eline yüreğine sağlık nur hanım
Tarih: 28.11.2011 - 10:21 | Gönderen: necdet taşkın
Evet onlar bizim belki yetersiz yüreğine sağlık sevgili Nur evet çok haklısın onlar belki kardeşimiz belki oğlumuz yada kızımız... bazıları için bir gün hatırla tamam görevini fazlasıyla yaptın öylemi... umarım bundan sonra 1 değil 365 gün hatırlanır ve daha insanca yaşamaları için gerekli olan her şey yapılır...
Tarih: 28.11.2011 - 11:22 | Gönderen: nihal buladanlı
''Senede 1 Gün'' Adıyla Yapılan Etkinliklerin,O Günün Anlamını Hatırlatması Çok Güzel Bir Olay.. Ama Şahsım Adına Geriye Kalan 364 Günü Sevmiyorum..Hele Butür Günler Adına..Bu Günler Ülke Problemidir.. Mutlaka Sorunların Devlet Bazında, Ülke Genelinde Bitirilmiş, Aşılmış Olmaları Gerekir.. O Günün, Çare Arayış Günü Olması Gündemden Çıkarılmış, Eğlence Amaçlı Etkinliklere Ayrılmış Olması Gerekmezmi ? Bu Günlerde Hatırlatılan Eksiklikler, Bakıyorsunuz Bir Yıl Sonraki Günde Tekrar Gündemin Baş Konusu Olmaktadır..Devlet Bazında Hiçbir İyileşme Yapılmamış, Halk Olarak Hiç Bilinçleşmemişiz..Hatta Sorunların,Beklenenin Aksine Büyüdüğünü Üzülerek Görmekteyiz..
Devlet Olarak, Birey Olarak Bu Özel Günlerin Sorunlarına Kökten Çözüm Aramak, Bu Çözümü Halletmek Hepimizin Görevidir..Bu Kutsal Görevi Yerine Getirmeyi,Çok ta Zor Görmüyorum..
Engellerin Artık Düşüncede Kalmaması Gerekir..!
Çocuklarımızın Bir Sonraki Güne Kadar Her Günlerinin, 3-4 Aralık Günlerindeki Gibi Etkinliklerle İçiçe Olmaları Dileklerimle Bu Güzel Günlerini Kutluyorum..
Nur Hanım'a da, Katkılarından Dolayı Yürekten Teşekkürler.. Yüreğine, Kalemine Sağlık..!
Tarih: 28.11.2011 - 13:46 | Gönderen: Kemal Istim
Nur hanım toplumumuzun önemli sorunlarından birini konu aldığınız güzel yazınıza teşekkürler. Fırsat verildiğinde neler yapabilirler...görmek gerek...sevmek gerek...Çünkü Evet onlar hepimizin çocukları...
Tarih: 28.11.2011 - 14:29 | Gönderen: Hülya Sezgin
nur hanım sana tebrık ve tesekkurlerımı gonderıyorum boyle bır etkınlık ıcın bana yazdıgın ıcın boyle etkınlıklerın bır gun degıl devamlı olası taraftarıyım sevgı ve saygılarımı sunuyorum
Tarih: 28.11.2011 - 16:52 | Gönderen: murat karsıyakalı
NUR HANIM, DEĞERLİ ARKADAŞIMIZ, YÜREĞİNİZE EMEĞİNİZE SAĞLIK.
BİZİN YAPMAK İSTEDİĞİMİZİ BUNDAN DAHA GÜZEL NE ANLATABİLİRKİ EVET "BİR GÜN DEĞİL HER GÜN İÇİN."
İKİNCİSİNİ YAPACAĞIMIZ "DÜŞÜNCEDE ENGEL BİTSİN" ETKİNLİĞİMİZE ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ VE KARARLI HAZIRLANACAĞIM ÇÜNKÜ NUR NIEMELA GİBİ KOCAMAN YÜREKLİ BİR DOSTUMUZ VE EN ÖNEMLİSİ DERNEĞİMİZE ÜYE OLAN KARDEŞİMİZ VAR.
SAYGILAR DERNEK BAŞKANI : NAİM İLKAY
Tarih: 28.11.2011 - 17:21 | Gönderen: NAİM İLKAY
Engelliyim Ben
Vuslattır arzum Hay! Mevla’ya hasret,
Sahabe bakışlı engelliyim ben.
Rüyayı çatlattım yatmakmış kısmet,
Rayiha kokuşlu engelliyim ben.

Felçliyim yatakta ana kuzusu,
İsyansız ağlarım alin yazısı,
kırk bir yıl oldu zordur sızısı,
Kevsersi akisli engelliyim ben

Engelli bedenim ufkum medeni,
yıldız anamın yasam nedeni,
Çözüldüm yatakta bildim edeni,
Şefkate bakışlı engelliyim ben.

Bu dünya fanidir isyan yok hâsâ,
Cennetler verilir ihlâslı yasa,
Annemle kardeşiz verdik bas basa,
İmtihan yokuşlu engelliyim ben.

Duygulandım yine köz oldu sinem,
Yıldırım dertleştik buz oldu sinem,
Konustuk NUR HANIMLA haz oldu sinem,
Hülyası nakışlı engelliyim ben.

Ömer’e duanız hediye olsun,
Cennete götüren sediye olsun,
Anneler annesi yıldız olsun, van dan çıkışlı engelliyim ben.
ENGELILERIN ENGELI GÜNÜ HERGÜN OLSUN ...
Tarih: 28.11.2011 - 20:58 | Gönderen: selami yildırım
Selamlar öncelikle bu tür etkinlikleri değil böylesine ince düşünülmüş bir çalışmayı yapan ve Sayın Naim İlkay başkana bu bilgilendirmeyi bizimle paylaşan Nur hanıma ve sayfasında yayınlayan Marmaris bülten editörlerine teşekkürler.
Ben bu derneğe üye olacağım benim gibi düşünen kaç kişi var acaba neden herkes sadece konuşur bir şey yapmazki ayda 3 lira ile bunları yapabilen insanlara sahip çıkmak bence her insanın görevi olmalı diye düşünüyorum.
Saygılar SEVGİYİ YEŞERTMEK İÇİN ben varım
Tarih: 29.11.2011 - 02:35 | Gönderen: Filiz Aydoğmuş
NUR HANIM ÖNCELİKLE ENGELİLERE GÖSTERDİĞİNİZ BU HASSASİYET İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ...(BEN DE BİR ENGELLİ ÇOCUK ANNESİYİM.DOWN SENDROMLU 11 YAŞINDA DÜNYALAR TATLISI BİR OĞLUM VAR...)BEN ÇOCUĞUMUN ENGELLİ OLDUĞUNU ENGELLERLE KARŞILAŞTIĞIMDA HATIRLIYORUM,EN BASİTİ ÇOCUĞUMUN EĞİTİM HAKKI 2 GÜNLE SINIRLANDIRILIYOR,LAFLA SÖZLE ENGEL AŞILMIYOR...SAYIN NAİM İLKAY'ın SLOGANI OLAN YILDA BİRGÜN DEĞİL HERGÜN SLOGANINA KATILIYORUM VE YILDA BİRGÜN OLAN BU ETKİNLİKLERE HİÇ KATILMIYORUM...NAİM BEYİN DÜŞÜNCELERİNE AYNEN KATILIYORUM,UMARIM DÜŞÜNCELERİNİ HAYATA GEÇİREBİLİR,NE SİZ BÖYLE BİR YAZI YAZARSINIZ,NE DE BİZ AİLELER BÖYLE YORUMLAR...EVET ÇOCUKLARIMIZ GERÇEKTEN ENGELLİLER,ÇÜNKÜ ENGELLENİYOLAR...BEN VE OĞLUM HERGÜN ENGELLİYİZ...BU ARADA ÇOK SİTEMKAR YAZDIM AMA SİTEMİM ASLA SİZE DEĞİL,YANLIŞ ANLAŞILMASIN...
YAZINIZ VE DUYARLILIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
Berrin NARCI
(Sayın Berrin Narcı'ya teşekkür ediyor, düşüncelerine tamamen katılıyoruz. Bülten Gazetesi)
Tarih: 29.11.2011 - 02:41 | Gönderen: Berrin Narcı
nur arkdaşım bu yazılarınla bize ışık oluyosun aydınlatıyosun bizi bende bu durumu yaşayan biri olarak bukonuda sana destekliyorum her konuda yanımdayım mücadelen dolayı seni kutluyorum onlar hasta olsa rahatsızda olsa bizim çoçuklarımız onlar her zaman başımızın tacı önenli olan umudunu yitirip durmak degil müccadele etmek bence
Tarih: 29.11.2011 - 05:49 | Gönderen: özlem degirmenci
yapmış olduğum yorum uzun ve fazla ağır oldu sanırım,bu yüzden mi yorumumu göremiyorum???
(Yorumunuz ekli hatta teşekkür bile ettik size:)..)
Tarih: 29.11.2011 - 09:42 | Gönderen: Berrin NARCI
Ben öncelikle Özel,güzel ve masum cocuklarimizin davasinda savas veren Sayin Dernek baskanimiz Naim Ilkay beye,seslerin yükselmesini saglayan Nur hanima,Gazetesinde yer vererek,basinda duyulmasini saglayan Marmara Bülten Gazetesine cok tesekkür ediyorum.Ben 17 yil engelli annesiydim,20 yildirda rahatsiz kardesim var,yeterince yara aldim.Yurt disinda yasiyorum,Türkiyemi cok seviyor,her alanda ilerledigini gördükce gururlaniyorum.Lakin Engelli statüsünün Türkiyenin zayif noktasi olduguda kacinilmaz ve üzücü.En kisa zamanda bu engelide asacagimiza, Devletimiz tarafindan engelli kardeslerimiz ve aileleri icin basta egitim,daha saglikli,rahat yasayabilecekleri,genis kapsamli temeller atilacagina inaniyor ve diliyoruz.Bu cocuklar bizim,tüm Türkiyemizin,onlara bir gün degil her gün sahip cikarak topluma kazandirmaliyiz.Unutmayalim her birimiz birer engelli adayiyiz.Sevgiyle, sefkatle,maddi manevi destekle nice engelsiz yarinlara.Saygilar...
Tarih: 30.11.2011 - 03:51 | Gönderen: Leyla Akcin
Yorumumu gördüm ve okudum...Özür dilerim.Yazıya ancak bakabildim,ayrıca özür dilerim...
Tarih: 04.12.2011 - 00:32 | Gönderen: Berrin NARCI
Bize ve faaliyetlerimize yer veren değerli marmaris bülten yetkilileri ve bizi haber yapan gönlü büyük Nur kardeşimiz 4 Aralık "DÜŞÜNCEDE ENGEL BİTSİN-2" gezi-piknik etkinliğimizi makam,rütbe,konum ayrımı gözetmeden Ankara,pursaklar ilçesi Tebessüm parkımda gerçekleştirdik.
Haberde olduğu gibi her şey günün sahiplerinindi. Sözde biz sağlamlar için onları anlamaya ve onlar gibi yaşamaya çalıştığımız bir gün oldu.
Bizim bu etkinliğimize bize maddi manevi destek veren Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN ve tüm belediye çalışanlarına, Emniyet müdür yardımcısı Zafer GÖKSU nezlinde polis teşkilatına,ilçemizde bulunan kitle örgütlerine
marmarisbülten sayfanızdan sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.
ANADOLU OZEL ÇOCUKLAR DERNEĞİ.
"SEVGİYİ YEŞERTECEĞİZ"
Saygılar
Başkan Naim İlkay
Tarih: 06.12.2011 - 00:51 | Gönderen: NAİM İLKAY
Selamlar bu haberi yeni okuduğum için yorumumu yeni yazıyorum. unun için herkesten özür dilerim.
Ben bu etkinliğe yiğenim ile katıldım başı sonu klasik sıradan bir etkinlik gibi görünsede benim dikkatimi çeken bir şey vardı buradan bunu paylaşmak istedim.
Dernek başkanı Naim bey günlerce beninde olduğum sayfadan düşüncede engel bitsin etkinliği diye sürekli mesaj gönderdi. işin gerçeği evim oraya yakın olduğu için birazda meraktan gittim.
Sabah ilk gördügüm takım elbiseli başkanın piknik masası taşımasıydı sonra görevliler olmasına rağmen çay dağıtması eklendi ama beni en çok etkileyen Sayın belediye başkanımız Selçuk bey ve bürokratlarınızın geldiğindeki durumdu. Biri belediye diğeri dernek başkanı sanki benim ailemden iki insandı sıcak kibirsiz ulaşılabilen insanlardı. Ben bunları sadece hayretle uzaktan izledim ve sizin aracılığınızla var Allah sizden razı olsun belediye başkanımız ve dernek başkanı dedim. Artık bende bu ülkede sevginin bir gün makam mevki gözetilmeden yeşereceğine inanıyorum.
Rabbim böylesi insanları bizden almasın.
Saygılar sevgiler.
Tarih: 08.12.2011 - 00:40 | Gönderen: Gürkan Çetin
selamlar
nur hanım öncelikle teşekkürle başlıyorum sözlerime. bizleri çok iyi anlayıp anlatmışssınız bizler brey olmanın heyecanını yaşadık pazar günü güldük eylendik birazda çocuk olduk naim bey ve arkadaşları sayesinde sorunlardan bahsetmedik sadece şahane bi gün yaşadık dostluğun arkadaşlığın keyfine vardık bunları sağlayan naim bey osman ümmet meryem hanım ve diğer arkadaşlar herkese sonsuz tşk rüveyda yaşlı
Tarih: 08.12.2011 - 02:18 | Gönderen: rüveyda yaşlı
acımak mı ne haddimize ....kimiz ve kime acıyoruz?
Tarih: 09.12.2011 - 23:56 | Gönderen: ufuk baysal
Etkinliklerimize katılan kardeşlerimden Deryanın'nın derneğimiz adına yazdığı şiiri paylaşmak sitedim okunması dileklerinizle.
A klına gelirmiydi çocukluk yıllarında
N eşe içinde koşup oynarken sokaklarda
A nnenın sözünü tutmayıp ta, çıkardıkya kiraz dalına.
D üşerdık hanı, daldan dala atlardıkya, tarzana özenıpte.
O zamanlar korku yoktu ki o küçük yüreklerimizde.
L eylek gödükmü havada ,hemen derdık, yumurtası tava da.
U slu değildik, yaramazda değildik biz aslında .
Ö lmek hiç birimizin aklına gelmezdı varya.
Z arf atardık beyendiğimiz kızın yollarına .
E line alsın da onu ne kadar sevdiğimi anlasın diye .
L eyla gibi aşktım ben ona. ama bilmezdi o bunu asla.
Ç ok mutlu olduğum anda dünyam yıkıldı başıma.
O rtalık karıştı , çünki bana araba çarpmış.ve ben yürüyemiyordum
C anım diyen dostlarım . teker teker kaybolmuştu yanımdan.
U nutma sen iyi sen dostun oluyor . sen kötüyken can dostların geliyor yanınan.
K ocaman kurduğun dünyan küçücük kalıyor .
L akın seni sevenler de seni bir ömür seviyor.
A ilenin değerini o zaman anlıyorsun seni asıl sevenlerin kimler olduğunu.
R abbim sevdiklerimizi yanımızdan eksık etmesın.
D oğuştan ya da sonradan engelli olmak varya alın yazısı bu unutma
E trafinizda sizi seven kimse kalmasada .
R ahat olun yüce yaradan hep yanımızda .
N e kadar engelimiz bedenimizde olsada.
E trafimiza neşe saçacagız hayatla inatlaşırcasına .
G özümüzü yumduk hayatla kavgaya geldik .
İ nadına bende varım bu dünyada beni hafife alma DÜNYA.
Tarih: 10.12.2011 - 00:08 | Gönderen: Naim ilkay
çok güzel...
Tarih: 10.12.2011 - 10:10 | Gönderen: mustafa aydoğmuş
Güzel yazı ve paylaşımınız için sonsuz teşekkürler.
Derneklerin yapması gerekenleri sanırım bu dernek fazlasıyla yapıyor sayenizde bu tür dernekleri tanımak çok güzel.
En kısa zamanda üye olup aktif olarak çalışacağım. Saygılar Selim Çamalan
Tarih: 10.12.2011 - 16:32 | Gönderen: Selim Çamalan
Üyesi olduğum derneğimizin 4 aralık 2011 güşüncede engel bitsin etkinliğine katılmış olmanın mutluluğunu yaşayan biri olarak, onların acılarını duygularını, hislerini yaşadım.
Bu duyguları bütün insanların yaşamasını isterim. Çünkü engelsiz yaşarken engelli insanların arasında olduğunuzda yaşamınız adeta bir kabusa dönüşüyor nedeni yer yüzündeki hayat kalitesi sağdece ve sağdece hiç bir engeli olmayan insanlara göre düzenlenmiştir.
Bu insanların arasında bulunğumda engelsiz biri olarak " HAYATIN NE KADAR ZOR OLDUĞUNU" özellikle bu kardeşlerimiz ve aileleri açısından ne kadar zor olduğunu fark ettim.
Toplum olarak bu insanlara incitmeden yalarında olmamız gerektiğini bir kez daha fark ettim.
Bu farkındalığın herkesin farkında olmasını diliyorum.
Site yönetimi, Nur hanım, Anadolu özel çocuklar derneği, teşekkürler iyiki sesimize ses oluyorsunuz.
" YAŞAM HEPİMİZİN BİRLİKTE KARDEŞCE YAŞAYALIM"
Seyit Sevinç
Tarih: 28.01.2012 - 20:14 | Gönderen: Seyit Sevinç
Herkes engelli adayıdır.Bunu bilerek yaşamalı bence..
Tarih: 22.04.2012 - 10:45 | Gönderen: Derya Çeliker
SEVGILI KIZIM.
ALINGAN VE KIRILGAN BIR YAPIM VAR.AMA
BEN IYI.GUZEL BIR COCUGUM.DIYE YAZMAKLA...
NE DE GUZEL ANLATMISSIN KENDINI..
SENI BUYUK BIR HAYRANLIKLA VE SAYGIYLA IZLIYORUM
BASARILARIN HER TURLU OVGUNUN UZRRINDE..
KUTLARIM SEVGILI KIZIM..
SENI IZLEYEBILMEK HUZUR VE GURUR VERIYOR.
YASADIKCA...SENI IZLEMEYE CALUSACAGIM.
DILERIM ILETISIMIM BIR OMURBOYU SURER..
SEVGILER...SAYGILAR
Tarih: 25.08.2013 - 23:05 | Gönderen: sedat gungor
İşte benim baban bu
Tarih: 13.11.2015 - 19:06 | Gönderen: Umutcan ilkay
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales