Marmaris Bülten
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK MARMARİS’TE DENİNCE SİGORTA AKLA GELİR NET SİGORTA DÜRÜST TARAFSIZ CANKATV MARMARİS
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK
SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK
                Dünyada Son 200 yıldır Solunum yolu Rahatsızlıklarına karşı tedavi amaçlı kullanılan Tuz Mağaralarının güncel hali Tuz Odaları; Coronavirüs Salgınına karşı, bir Destek Tedavi Şekli Olabilecek mi?


                Muğla’nın ilk Tuz Terapi Odası, tanıtım amaçlı Marmaris’te hizmete girdi.
                Özellikle solunum yoluyla yayıldığı öngörülen Coronavirüs Salgınında, dünya genelinde aşı ve tedavi arayışları devam ederken; Avrupa ve Amerika’da yaklaşık 200 yıldır solunum yolu rahatsızlıkları için destek tedavi olarak uygulanan Haloterapi - Speleoterapi de denilen Tuz Odası Terapisi, Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı.

                Muğla’nın ilk Tuz Terapi Odasını Marmaris’te tanıtım amaçlı hizmete sokan 52 yaşındaki esnaf İsmail Mercan; yaklaşık 3 yıldır Tuz Terapisi ile ilgili araştırmalar yaptığını ve Tuz odalarının dünya genelinde Klinikler, Hastaneler, Ana Okulları,  Oteller ve Doğal Tedavi Merkezleri gibi yerlerde kullanıldığına dikkat çekerek; “Biz de talebe göre özellikle turistik otellere, SPA Merkezlerine, Spor Salonlarına, Güzellik  Salonlarına  hatta kişiye özel  evlere ofislere tuz odası kurulumu yapmaktayız.
                Halk arasında bilinen şekliyle tuz terapisi, doğal kaya tuzlarının çıkarıldığı tuz mağaralarının içinde zaman geçirilerek, bir müddet o mağara ortamının havasının solunmasıdır.  Yaptığım araştırmalara göre;  bilimsel olarak Haloterapi veya Speleoterapi de denilen bizim Tuz Odası terapisi tıbbi tedaviye destek tedavi şeklinde; solunum yolları hastalıklarından cilt hastalıklarına, kas iskelet sistemi hastalıklarından kronik yorgunluklara kadar pek çok rahatsızlıkta hastalara şifa veriyor. “ dedi.

TUZ ODASINDAN SAĞLIKLI YAŞAMA

                Edinilen bilgiye göre Haloterapi - Speleoterapi olarak da bilinen Tuz Odası Terapisi; özellikle  Solunum Yolları  Rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinen, zararsız ve ilaçsız doğal bir tedavi şeklidir.

                Tuz odasının mineral kaya tuzuyla kaplı duvarları, sterilize ve negatif iyon ortamı oluşturur. Seansa başladığınız andan itibaren odaya, 1 ila 10 mikrometre büyüklüğünde gözle görülemeyecek boyutta tuzlu mikro parçacıklar yayılır. Nefes aldığınızda bu parçacıklar burun, boğaz ve nefes yoluyla akciğerlere girerler ve tedavi süreci başlar.  5 mikrometreden daha büyük olan parçacıklar burun ve boğazda kalır, daha küçük parçacıklar ise akciğerlere derinlemesine nüfuz eder.
Öneriye göre yaklaşık 20 - 40 dakika arasında değişebilen seanslar sonrasında;  Astım, KOAH, Allerjik rahatsızlıklar, Bronşit, Sinüzit, Nezle gibi solunum rahatsızlıklarında hissedilir bir iyileşme sağlanır. Ayrıca Akne, Sedef ve diğer Cilt hastalıklarında da gözle görülür bir iyileşme sağladığı biliniyor. Soğuk algınlığı ve grip gibi mevsimsel hastalıklara karşıda önleyici olduğu kabul edilen Tuz Odası Terapisi, vücut bağışıklık sistemini güçlendiriyor gerginliği ve horlamayı azaltarak, uyku bozukluğunu da düzenliyor. AjansCANKA

MARMARİS TUZ EVİ Tel 0537 450 43 48
        www.marmaristuzevi.com
Armutalan Mah. Şehit Ahmet Benler Cad.
 No 39 /D Blok Zemin Kat MARMARİS

 

MARMARİS’İN PANDEMİDEKİ BAŞARISININ NEDENİ NEDİR?
ANKET - Oy Kullanmak İçin Tıklayın!
www.marmarisbulten.com/Anket/marmaris_coronavirus_tedbirleri_anketi_basari_kimin/

 

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞINDA ERKEN TEŞHİS VE TEDAVİ
Dental Volümetrik Tomografi (Diş Tomografi Cihazı)

www.marmarisbulten.com/Haber/dis_hekimi_kemal_baycan_marmaris_implant_dental_tomografi/

SOLUNUM YOLU HASTALIKLARINA KARŞI TUZDAN GELEN SAĞLIK
tarih Tarih: 26.10.2020, 12:42 okunma Okunma: 12731
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales